PUCHAR ROK TAJLANDIA 2020

Pełen akcji

BIRA KART, RUNDA 2-4 LISTOPADA

Po długiej przerwie finały Pucharu Korei weszły w fazę finałową.W idealnych warunkach pogodowych 52 kierowców wzięło udział w wyścigu Bila Tour, aby z nimi rywalizować i rozstrzygnąć, kto zostanie mistrzem serii.W tej rundzie zawodów wykorzystano kompletny układ międzynarodowy (1224 metry).Chociaż rząd Tajlandii z wyprzedzeniem przyjął środki ograniczające, w związku z przesunięciem rozpoczęcia sezonu, ta seria gier spotkała się z licznym udziałem i wsparciem!

Tekst i zdjęcia Rok Cup Tajlandia CVD Sports

Otwierająca grupę Junior Rok GP z Nandhavudem Bhirombhakdim (107) na czele wyścigu, niestety zarówno on, jak i Terry James O'Conner (121) wycofują się na 14 okrążeniu, ale Bhirombhakdi, dzięki znakomitym poprzednim lokatom, wygrał Rok Cup Tajlandia 2020 tytuł w Junior Rok GP
Final Mini Rok miał spektakularny start, ucieczka Jitranuwatha (99) i Vliegena (35) w połowie wyścigu oznaczała między nimi ostateczne zwycięstwo w 2020 roku. Na ostatnim okrążeniu to Vliegen objął prowadzenie i swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu finałowym Republiki Korei, wyprzedzając mistrza Jitranuwatha

MINI ROK I ROOKIE ROK

Łącznie w klasie Mini Rok startuje 25 kierowców, a 14 z nich startuje w Rookie Rok (7-10 lat), co świadczy o dużym zainteresowaniu młodych kierowców tym sportem!Chanoknan Veeratacha prowadzi w tabeli Aki Jitranuwath i Taiyo Vliegen niewielką przewagą (0,074 sekundy).W Rookie Rok Pojcharaphon Kempetch jest najszybszym zawodnikiem, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po wygraniu wyścigu to Jitranuwath prowadził wyścig na początku przedfinałów i walczył z Veeratachą aż do ostatniego okrążenia.Jednak Jitranuwath wygrał eliminacje i wygrał Mistrzostwa Świata 2020 w Korei.Po tej dwójce doszło do emocjonującej bitwy pomiędzy Rayanem Carettim, Vliegenem, kierowcami Sirikon Klaewkrua i Nathakorn Suksri.Później Carretti został zdegradowany z powodu grzywny za przednią owiewkę.Kemphetch był najlepszym graczem, który zdobył tytuł debiutanta po raz ostatni, wyprzedzając lidera tabeli Jirayu Rachatametakul, który nie ukończył gry w upale.

Finały rozpoczęły się od najlepszych graczy w eliminacjach i zrobiły na nich imponujący start, a każdy pokazał, że ma potencjał, by wygrać.Rozdzielenie pomocników Jitranuwath i Vliegen oznacza, że ​​odniosą ostateczne zwycięstwo w 2020 roku. Na ostatnim okrążeniu Vliegen objął prowadzenie w zwycięstwie i poprowadził mistrza Jitranuwath w ostatnim wyścigu w Korei.Za nimi równie emocjonująca była walka o trzecie miejsce, w której Caretti wyprzedził Suksriego i Klaekruę, zajmując trzecie miejsce.Nowicjusz Rachatamethakul miał imponujący sezon, wygrał, zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobył mistrzostwo, wyprzedzając Kempetcha i Panyakorn Amramrassamee.

JUNIOR ROK I ROKIES JUNIOR

Kierowca minicar Veeratacha również wszedł do klasy juniorów, co nie przykuło uwagi!Podobnie jak w kwalifikacjach Miniroka, zajął pole position z taką samą przewagą (0,074)!Osiągnięcie jest niezwykłe.Za nim Terry James O'Connor i Touch Jornsai w P2 i P3.Lider zespołu juniorów debiutantów, Ratcharat Ananthakan, potwierdził swoją determinację w zdobyciu mistrzostwa, publikując najszybsze okrążenie.

W eliminacjach O'Connor zajął pierwsze miejsce po tym, jak Heat zdobył mistrzostwo.On i lider tabeli Nandhavud Bhirombhakdi grali ramię w ramię.Do mistrzostwa brakuje mu tylko kilku punktów.Kolejność pierwszego rzędu w konkursie pozostała niezmieniona, co oznaczało, że Bhirombhakdi zdobył tytuł Młodzieżowego Championa.Na trzecim miejscu Jornsai nadal rywalizuje z kobietą-kierowcą Sitarvee Limnantharak o drugie miejsce w serii.W kolejnym zwycięstwie w grupie debiutantów Ananthakan również zdobył wystarczającą liczbę punktów, aby zdobyć mistrzostwo.Dobry start Bhirombhakdiego dał mu w finale przewagę nad Kittinutem Lueangarunchai, który startował w finale z ostatniej pozycji po kłopotach w kwalifikacjach.W większości gier ta dwójka i O'Connor zajmują trzecie miejsce.

Jednak na kilka okrążeń przed końcem wyścigu O'Connor awansował na drugie miejsce i próbował objąć prowadzenie.Niestety zderzył się z Bhirombhakdim, przez co obaj kierowcy wycofali się z wyścigu.To pozwoliło Lueangarunchai zadebiutować, ale krótko po zakończeniu meczu został zdyskwalifikowany z powodów technicznych.Ostatecznie Norrarat Apivart (Norrarat Apivart) został ogłoszony zwycięzcą ostatniego młodzieżowego finału sezonu, wyprzedzając Jona Race'a (zdobył mistrzostwo P2 w mistrzostwach) i Veeratacha.

ROK CUP THAILAND 2020 BYŁ CHOĆ WSZELKICH NIEPEWNOŚCI ZWIĄZANYCH Z PANDEMIĄ, EKSCYTUJĄCY I WYMAGAJĄCY ROK.TERAZ PRZEJDZIE NA PRZERWĘ ZIMOWĄ I POWRÓCI W PRZYSZŁYM ROKU I MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE W STANIE PONOWNIE POWITAĆ MIĘDZYNARODOWYCH KIEROWCÓW!

Ananthakan pokazał, że przekroczył status „debiutanta” odnosząc kolejne zwycięstwo i tytuł.Piyawat Chaiya zajął drugie miejsce, wyprzedzając Fredericka Wattanaponga Bennetta.

SENIOR ROK / MISTRZ / NOVICE

Supakit Jentranun zdobył pole position z wynikiem 55,263 na godzinę.W tym układzie torów czas okrążenia jest najszybszym w historii Pucharem Korei.Na drugim miejscu jest Carl Wattana Bennett i miejscowy as kartingowy Jarute Jonvisat.W klasie mistrzowskiej (powyżej 32 lat) Kittipol Pramoj uzyskał imponujący wynik 55.853, który jest najszybszy w swojej klasie.Pramoj jest jedynym kierowcą, który zdobył wystarczającą liczbę punktów, aby wygrać Masters przed obecną rundą.Pole position nowicjusza objął Apaspong Premanond.

Jentranun nadal wygrywał Heat i finały, a następnie Jonvisat i Bennett.W klasie mistrzowskiej zwyciężył Pramoje, ale więcej zawodników pokazało tempo dorównujące seniorskiemu asowi.Drugie miejsce zajmuje Jukka Koivistoinen.

Premanond wygrał także wczesną grę przed Supakit Abyim.

Kiedy w finale zgasły światła, Jentranun nie miał wątpliwości, że ktoś może go pokonać tego dnia.Z dominującym zwycięstwem wygrał także Mistrzostwa Korei Południowej Seniorów 2020.Za nim zacięta walka między Jonvisatem, Bennettem i Titisornem Junsuwanem przekształciła się w drugie miejsce, a trzej kierowcy ukończyli mecz w tej samej kolejności.Nie ma wątpliwości, że Pramoj ponownie wygrał klasę mistrzowską przed Koivistoinenem i Partompornem Rachsingho.

Artykuł stworzony we współpracy zMagazyn kartingowy Vroom.

Czas postu: 25 stycznia 2021 r